Πρόγραμμα

Θέατρο

Θεατρική Ομάδα ενηλίκων

ΤμήμαΑίθουσαΤρίτηΠέμπτηΔίδακτρα
ΕνηλίκωνΘεατρική Σκηνή
«Κάρολος Κουν»
Υψηλάντου & Θησείου
20:00 - 1:00 πμ20:00 - 1:00 πμ25€

«Τώρα Παίζουμε»: Σωματικό θέατρο, λογοτεχνία και πολύ παιχνίδι!

ΤμήμαΑίθουσαΤρίτηΤετάρτηΔίδακτρα
Παιδικό
(8-12 ετών)
Ιωνίας 24,
Υπόγειο Β
18:30 - 20:0015€
Παιδικό
(6-7 ετών)
4ο Δημοτικό
Μυρογιάννη & Κυβέλης
18:30 - 20:0015€

«Τώρα Παίζουμε»: Ομάδα Θεατρικής Δημιουργίας Εφήβων

ΤμήμαΑίθουσαΠέμπτηΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Εφηβικό
(13-17 ετών)
Ιωνίας 24,
1ος όροφος
19:30-21:30Μάρω Μάνθου18€

Θεατρικό Παιχνίδι και Παραμύθι

ΤμήμαΑίθουσαΤετάρτηΣάββατοΚαθηγήτριεςΔίδακτρα
Παιδικό A’
(4-6 ετών)
Ιωνίας 24,
Υπόγειο 1
11:00-12:30Παυλίνα Μάρβιν,
Μάρω Μάνθου
15€
Παιδικό Β'
(4-6 ετών)
Ιωνίας 24,
Υπόγειο 1
17:00-18:30Παυλίνα Μάρβιν,
Μάρω Μάνθου
15€

Χορός & Άσκηση

Μπαλέτο

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΤρίτηΤετάρτηΠέμπτηΔίδακτρα
Παιδικό
(4,5-6 ετών)
Ιωνίας 24,
Υπόγειο 1
17:00 - 18:0017:00 - 18:0025€
Παιδικό Α'
(6-8 ετών)
Ιωνίας 24,
Υπόγειο 1
18:00 - 19:0018:00 - 19:0025€
Παιδικό
(5-8 ετών)
Ιωνίας 24,
Υπόγειο 1
16:00-17:0016:00-17:0025€
Παιδικό
(8-10 ετών)
Ιωνίας 24,
Υπόγειο 1
17:00-18:0017:00-18:0030€
Παιδικό
(10-16 ετών)
Ιωνίας 24,
Υπόγειο 1
18:00-19:0018:00-19:0030€
ΠαιδικόΛυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
18:30-19:3018:30-19:3025€

Χορός Επικοινωνία γονέα-παιδιού

ΤμήμαΑίθουσαΣάββατοΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Γονείς & παιδιά
2-3 ετών
Λυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
10:00-11:00Όλγα Βερβάτη15€
Γονείς & παιδιά
3-4 ετών
Λυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
11:00-12:00Όλγα Βερβάτη15€

Ελληνικοί παραδοσιακοί χοροί

ΤμήμαΑίθουσαΤρίτηΠέμπτηΚαθηγητήςΔίδακτρα
Ενηλίκων Α'Ιωνίας 9617:00-18:3017:00-18:30Άρης Κατσινέλης15€
Ενηλίκων Β'1ο Δημοτικό
Φαν Βάικ 2
20;00-21:3020:00-21:30Άρης Κατσινέλης15€
Ενηλίκων ΑμπελάκιαΠεζόδρομος Αγ. Δημητρίου 68
Αμπελάκια
11:00-12:3011:00-12:30Ηλίας Ντίνος15€

Tribal Fusion Bellydance

ΤμήμαΑίθουσαΤετάρτηΚαθηγήτριαΔίδακτρα
ΕνηλίκωνΙωνίας 24,
Υπόγειο
20:00-21:00Γιασεμή Καλαθάκη18€

Bollywood dance

ΤμήμαΑίθουσαΠαρασκευήΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Παιδικό
(6-14 ετών)
Ιωνίας 24,
Υπόγειο
17:00-18:00Σύλβια Σοφιανού18€

Street Latin ( Salsa / Bachata / Merengue / Reggaeton)

ΤμήμαΑίθουσαΤρίτηΚαθηγητήςΔίδακτρα
ΠαιδικόΙωνίας 24,
1ος όροφος
18:30-19:30Αναστάσιος Χριστοφιλόπουλος18€
ΕνηλίκωνΙωνίας 24,
1ος όροφος
19:30-20:30Αναστάσιος Χριστοφιλόπουλος18€

Tango

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΚαθηγητήςΔίδακτρα
ΕνηλίκωνΙωνίας 24,
Υπόγειο
20:30-22:00Γιάννης Σταυρόπουλος25€

Salsa

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΚαθηγητήςΔίδακτρα
ΕνηλίκωνΙωνίας 24,
Υπόγειο
22:00-23:00Γιάννης Σταυρόπουλος18€

Rumba, Mambo, Cha-Cha-Cha, Samba, Rock & Roll / Ευρωπαϊκοί Χοροί

ΤμήμαΑίθουσαΠαρασκευήΚαθήγητριαΔίδακτρα
ΕνηλίκωνΛυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
17:00-19:00Μαρία Βαλσαμάκη20€

Break dance / Hip hop

ΤμήμαΑίθουσαΤετάρτηΚαθηγητήςΔίδακτρα
ΜικτόΛυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
16:00-17:00Γιώργος Κωστόπουλος20€

Yoga

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΤρίτηΤετάρτηΠαρασκευήΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Ενηλίκων
(Α' απογευματινό)
Ιωνίας 24,
1ος όροφος
20:30-22:0020:30-22:00Αγνή Παπαδέλη30€
Ενηλίκων
(Β' απογευματινό)
Ιωνίας 24,
1ος όροφος
19:00-20:0019:00-20:00Αγνή Παπαδέλη25€
Ενηλίκων
(Α' πρωινό)
Πεζόδρομος Αγ. Δημητρίου 68
Αμπελάκια
10:00-11:0010:00-11:00Αναστασία Σημαντήρα25€
Ενηλίκων
(Β' πρωινό)
Πεζόδρομος Αγ. Δημητρίου 68
Αμπελάκια
11:00-12:0011:00-12:00Αναστασία Σημαντήρα25€

Pilates

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΤρίτηΤετάρτηΠέμπτηΠαρασκευήΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Ενηλίκων ΑΙωνίας 24,
1ος όροφος
18:00-19:0018:00-19:0018:00-19:00Κοντογόνη Έλενα20€
Ενηλίκων ΒΙωνίας 24,
1ος όροφος
17:00-18:0017:00-18:0017:00-18:00Κοντογόνη Έλενα25€
Ενηλίκων ΓΛυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
17:00-18:0017:00-18:00Σημαντήρα Αναστασία20€
Ενηλίκων ΔΛυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
18:00-19:0018:00-19:00Σημαντήρα Αναστασία20€
Ενηλίκων ΕΠεζόδρομος Αγ. Δημητρίου 68
Αμπελάκια
18:15-19:1518:15-19:1518:15-19:15Χουρδάκη Βάνα25€
Ενηλίκων ΣΤΠεζόδρομος Αγ. Δημητρίου 68
Αμπελάκια
19:15-20:1519:15-20:1519:15-20:15Χουρδάκη Βάνα25€
Ενηλίκων πρωινό Α'Λυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
9:00-10:009:00-10:00Κοντογόνη Έλενα20€
Ενηλίκων πρωινό Β'Λυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
10:00-11:0010:00-11:00Προδομίδου Κατερίνα20€
Ενηλίκων πρωινό Γ'Πεζόδρομος Αγ. Δημητρίου 68
Αμπελάκια
9:00-10:009:00-10:009:00-10:00Χουρδάκη Βάνα25€
Ενηλίκων πρωινό Δ'Πεζόδρομος Αγ. Δημητρίου 68
Αμπελάκια
10:00-11:0010:00-11:0010:00-11:00Χουρδάκη Βάνα25€
Ενηλίκων πρωινό Ε'Πεζόδρομος Αγ. Δημητρίου 68
Αμπελάκια
11:00-12:009:00-10:009:00-10:00Χουρδάκη Βάνα25€
Ενηλίκων πρωινό ΣΤΙωνίας 24
1ος όροφος
10:15-11:1510:15-11:15Κοντογόνη Έλενα20

Aerobic

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΤρίτηΤετάρτηΠέμπτηΠαρασκευήΚαθηγητής/ριαΔίδακτρα
Ενηλίκων ΑΚρήτης 209:00 - 10:009:00-10:009:00-10:00Νταίζη Τσακίρη20€
Ενηλίκων ΒΚρήτης 2018:30-19:3018:30-19:3018:30-19:30Νταίζη Τσακίρη20€
Ενηλίκων ΓΚρήτης 2020:00-21:0020:00-21:0020:00-21:00Νταίζη Τσακίρη20€
Υπερήλικων ΑΚρήτης 2010:00-11:0010:00-11:00Νταίζη ΤσακίρηΔωρεάν
Υπερήλικων ΒΚρήτης 2009:00-10:0009:00-10:00Νταίζη ΤσακίρηΔωρεάν
Ενηλίκων ΔΠεζόδρομος Αγ. Δημητρίου 68
Αμπελάκια
17:00-18:0017:00-18:0017:00-18:00Αλέξης Θεοφιλόπουλος20€

Ρυθμική γυμναστική

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΤρίτηΤετάρτηΠέμπτηΠαρασκευήΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Παιδικό
(4,5-6 ετών)
Κρήτης 2017:00-18:0017:00-18:00Νότα Σαΐνη20€
Παιδικό
(4,5-6 ετών)
1ο Λύκειο Αλίμου
Υψηλάντου & Θησείου
17:00-18:0017:00-18:0017:00-18:00Νότα Σαΐνη25€
Παιδικό
(6-8 ετών)
Κρήτης 2018:00-19:3018:00-19:30Νότα Σαΐνη25€
Παιδικό
(9-12 ετών)
Κρήτης 2019:30-21:0019:30-21:00Νότα Σαΐνη25€
Παιδικό
(7-12 ετών)
1ο Λύκειο Αλίμου
Υψηλάντου & Θησείου
18:00-19:0018:00-19:0018:00-19:00Νότα Σαΐνη25€

Καλλιτεχνικά Εργαστήρια

Εργαστήρι Ζωγραφικής και Εικαστικής Τέχνης

ΤμήμαΑίθουσαΤετάρτηΠέμπτηΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Παιδικό Α'
(4-6 ετών)
Ιωνίας 24
1ος, εργαστήριο
17:15-18:15Χρυσάνθη Σιέμπου12€
Παιδικό Β'
(4-6 ετών)
Ιωνίας 24
1ος, εργαστήριο
17:15-18:15Χρυσάνθη Σιέμπου12€
Παιδικό Α'
(7-12 ετών)
Ιωνίας 24
1ος, εργαστήριο
18:30-20:00Χρυσάνθη Σιέμπου18€
Παιδικό Β'
(7-12 ετών)
Ιωνίας 24
1ος, εργαστήριο
18:30-20:00Χρυσάνθη Σιέμπου18€

Εργαστήρι Ζωγραφικής Εφήβων

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Εφηβικό
(10-16 ετών)
Ιωνίας 24
1ος, εργαστήριο
19:00-21:00Λίλιαν Καίσαρη18€

Ζωγραφική / Painting

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΤρίτηΤετάρτηΠέμπτηΠαρασκευήΚαθηγητήςΔίδακτρα
Ενηλίκων Τμήμα Α3ο Λύκειο Αλίμου
Δωδεκανήσου 12
19.30-21.3019.30-21.30Θ. Βασκονσέλο25€
Ενηλίκων Τμήμα Β'3ο Λύκειο Αλίμου
Δωδεκανήσου 12
18.30-20.3018.30-20.3018.30-20.30Χ.Δημητριάδης25€

Εργαστήριο Κούκλας

ΤμήμαΑίθουσαΤρίτηΚαθηγήτριαΔίδακτρα
ΠαιδικόΛυσικράτους και Άρεως,Κάτω Καλαμάκι17:00-18:00Εύη Εκμετζιόγλου20€

Ομάδα κινηματογράφου

ΤμήμαΑίθουσαΤετάρτηΚαθηγητήςΔίδακτρα
ΕνηλίκωνΙωνίας 96,
Ισόγειο
19:00-21:00Τάσος Αλεξανδρόπουλος25€

Εργαστήριο Ταχυδακτυλουργίας

ΤμήμαΑίθουσαΣάββατοΚαθηγητήςΔίδακτρα
ΜικτόΛυσικράτους & Άρεως
Κάτω Καλαμάκι
12:00-13:30Γιώργος Αρκομάνης40€

Εργαστήρι Φιλαναγνωσίας & Δημιουργικής Γραφής

ΤμήμαΑίθουσαΣάββατοΚαθηγήτριαΔίδακτρα
ΕνηλίκωνΙωνίας 24,
βιβλιοθήκη
12:30-14:30Παυλίνα Μάρβιν10€

Φωτογραφική ομάδα / Photography

ΤμήμαΑίθουσαΣάββατοΚαθηγητήςΤιμή
ΕνηλίκωνΙωνίας 24,
1ος όροφος
14:00-16:00Γ. Γιαννακόπουλος25€

Μουσική

Εργαστήρι μουσικοκινητικής αγωγής

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΠέμπτηΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Παιδικό Β'
(3,5-5 ετών)
Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
18:00-19:00Γιώτα Καραμούτσιου18€
Παιδικό Α'
(5-6 ετών)
Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
19:00-20:00Γιώτα Καραμούτσιου18€

Μάθημα Θεωρίας-Sοlfege

ΤμήμαΑίθουσαΤετάρτηΠαρασκευήΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Παιδικό
(8-14 ετών)
τμήμα Α' αρχάριο
Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
17:15-18:15Ζωζέτα ΜετζηδιέΔωρεάν*
Παιδικό
(8-14 ετών)
τμήμα Β' αρχάριο
Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
18:15-19:15Ζωζέτα ΜετζηδιέΔωρεάν*
Παιδικό
(8-14 ετών)
τμήμα Γ' προχωρημένο
Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
16:45-17:45Ζωζέτα ΜετζηδιέΔωρεάν*
* Δωρεάν μαζί με τα ατομικά μαθήματα

Παιδική Χορωδία

ΤμήμαΑίθουσαΤρίτηΚαθηγήτριαΔλιδακτρα
Παιδικό
(5-15 ετών)
Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
18:00-19:00Κασσιανή Λάζαρη15€

Χορωδία ενηλίκων

ΤμήμαΑίθουσαΔευτέραΤρίτηΠέμπτηΚαθηγητήςΔίδακτρα
ΕνηλίκωνΒ ΚΑΠΗ Αλίμου
Ελ. Βενιζέλου 37
19:30-21:30
Άνδρες
19:30-21:30
Γυναίκες
19:30-21:30
Μικτό
Γ. Μπακόπουλος15€

Κρουστά

ΤμήμαΑίθουσαΤρίτηΚαθηγητήςΔίδακτρα
Παιδικό
(7-13 ετών)
Μουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
17:00-18:00Γιώργος Φασόλης18€
Εφήβων - ΕνηλίκωνΜουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
18:00-19:00Γιώργος Φασόλης
18€

Πιάνο

ΤμήμαΑίθουσα ΚαθηγήτριεςΔίδακτρα
Ατομικά μαθήματαΜουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
Κατόπιν ραντεβού
4 φορές το μήνα
Μετζιδιέ,
Κωνσταντινίδη,
Ψαροπούλου,
Γραμματίκα
40€

Κιθάρα

ΤμήμαΑίθουσα ΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Ατομικά μαθήματαΜουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
Κατόπιν ραντεβού
4 φορές το μήνα
Χριστοδούλου40€

Αρμόνιο

ΤμήμαΑίθουσα ΚαθηγήτριαΔίδακτρα
Group 3 ατόμωνΜουσικό Γυμνάσιο Αλίμου
Κυθηρίων 69 & Δήμητρος 17
Κατόπιν ραντεβού
4 φορές το μήνα
Εμμανουέλα Φλαμουρίδου40€